Agenda
Eigen Radost evenementen / evenementen opleiding Russische- en Slavische Studies Amsterdam/ culturele Slav-genda / belangrijke UvA data (FGw)

EIGEN RADOST EVENEMENTEN  

 27-09: Overdrachts- Algemene Ledenvergadering & Post- ALV borrel

ALV= 19.00u, Vondelzaal UB Singel.

Borrel= +- 21u, Československý bar, Amstel 14 A'dam

https://www.facebook.com/events/545819552534914/ 


EVENEMENTEN OPLEIDING RUSSISCH- EN SLAVISCHE STUDIES AMSTERDAM:

26-09: Gastlezing Dr. Marta Chojnacka-Kuraś (Universiteit van Warschau) 'Research on medical communication and discourse in Poland' 17.00-18.30u PCH 5.60. Aanmelden: e.d.niemczuk-weiss@uva.nl 

Living Memories reeks- donderdagen, 17.00-18.00uPCH 1.04 of 1.15

4-10 - Dorin Perie: Roemenië van de 20e eeuw
11-10 - Paula Kyselica : Opgroeien (net) achter het IJzeren Gordijn
18-10- Radovan Lučić: Muziek in Joegoslavië van Tito tot Milošević
+ v.a. 18:00 - afsluitende borrel 

https://slavischetalenenculturen.nl/activiteiten_lm.html 

03-11: Symposium: Najaar 1918: Europa op de schop. Slavische talen en culturen op de nieuwe kaart van Centraal-Europa. Gratis toegang voor studenten.

https://is.uva.nl/content/evenementen/evenementen/2018-2019/semester-1/symposium-slavische-talen-en-culturen.html 



CULTURELE SLAV-GENDA

26-09: ILFU film: The trouble with Tolstoy

https://www.facebook.com/events/298176657404449/ 

27-09: Lezing Adam Zamoyski, 'What were the Napoleonic Wars really about?' 17.30 Universiteit Leiden

https://www.facebook.com/events/253443168638292/ 

27-09: Uitkort in filmtheater de Uitkijk, met 'Balkanica' van maker Daniele Scarpi

https://uitkijk.nl/uitkort-4/ 

06-10: Amnesty International Masterclass Poland: 'The power of the streets'

https://www.amnesty.nl/wat-we-doen/educatie/masterclass-poland-the-power-of-the-street

06 t/m 25-10: Opera Jenůfa van Leoš Janáček, Nationale Opera en Ballet, voertaal: Tsjechisch. 20u (studententickets 15 euro!)

https://www.operaballet.nl/nl/opera/2018-2019/voorstelling/jenufa 

07-10: Hallo Servie! / Dan srpske kinematografije u Rialtu/ 6. izdanje

https://www.rialtofilm.nl/podium/the-other-side-of-everything-hallo-servi/ 

07-10: Alexander Romanovsky- Liszt Sonate- Chopin Etudes op.10 & op.25, serie Meesterpianisten- Concertgebouw Amsterdam, 20.15u (sprintkaarten 15 euro!)

https://www.concertgebouw.nl/nl/saleflow/event/select-seats/76206831-390b-e811-80c7-1c98ec1a57c4/621146db-c5d8-4382-9e02-bdc4a64f26a4/SelectedSeats 

10-10: Tsjaikovski in Paradiso

https://www.paradiso.nl/nl/programma/nederlands-kamerorkest-tsjaikovski-in-paradiso/51244/ 

11-10: Actualiteitencollege: Crisis in de Europese christendemocratie? Vluchtelingen en integratie in kerk en politiek in Oost- en West-Europa. Duitsland Instituut Amsterdam, 16.00-18.00u, VOC zaal Bushuis

Gratis toegang, aanmelden: https://duitslandinstituut.nl/webshop/artikel/actualiteitencollege 

16-10: Oktoberlezing: Who's afraid of the FSB? Rode Hoed 

https://rodehoed.nl/programma/oktoberlezing-who-is-afraid-of-the-fsb/ 

17 t/m 31-10: Laatste twee weken van de expositie 'Lev Tolstoj - Literaire Meester', Centrale Bibliotheek Utrecht

https://www.facebook.com/events/1667899203321592/ 

20-10: Eastern Neighbours Film Festival On Tour- Secret Ingredient (Macedonisch gesproken, Engels ondertiteld). 15.00u Rialto 

https://www.rialtofilm.nl/podium/secret-ingredient-eastern-neighbours-film-festival-on-tour/ 

27-10: Caspian Heat Dance LIVE- OCCII

https://www.facebook.com/events/557551158021937/ 

31-10: Eastern Neigbour Film Festival on Tour- Masterclass with Leon Lucev, 15.00u De Balie 

https://www.debalie.nl/agenda/podium/enff-+-masterclass-with-leon-lucev/e_9783630/p_11772637/ 

31-10: Eastern Neigbour Film Festival on Tour-  Men Don't Cry - Q&A with Leon Lucev, 19.30u De Balie A'dam

https://www.debalie.nl/agenda/cinema/enff-+-men-don%27t-cry-+-q%26a-with-leon-lucev/e_9783631/p_11772638/ 

04-11: Moskow nights- Concertgebouw A'dam

https://www.klassieke-concerten.nl/nl/4/mn18-adam/amsterdam-concertgebouw-zondag-4-november-2018-1415.aspx 

13-11: Timothy Snyder: The Road to Unfreedom - De Balie A'dam

https://www.debalie.nl/agenda/podium/timothy-snyder%3a-the-road-to-unfreedom/e_9783626/p_11772612/ 

17-11: Balkan Beatz- Melkweg Amsterdam

https://www.facebook.com/events/156150548426139/ 

20/21-11: (ballet) Anna Karenina in Carré

https://carre.nl/voorstelling/anna-karenina 

21-11: Conferentie 'Het Begrip Tweetaligheid: Tweetaligheid- recht van het kind?', Stichting Kreda Nederland. 14.30-19.00u, Hofland Lyceum Den Haag

https://www.facebook.com/events/2053738291313037/ 

14-12: Licht op Rusland, Nederlands Instituut te Sint-Petersburg (NIP)- UU Domplein

19-12: Nikolai Lugansky- Rusland verus Frankrijk- Muziekgebouw aan 't IJ

https://www.muziekgebouw.nl/agenda/7354?utm_campaign=19-dec-lugansky&utm_source=nw-facebook-event-18-19&utm_medium=facebook- 

03-2019: (ballet) Het Zwanenmeer, Nationale Opera en Ballet

https://www.operaballet.nl/nl/ballet/2018-2019/voorstelling/zwanenmeer?gclid=CjwKCAjw0JfdBRACEiwAiDTALm_hO6rKkrophlvAWJDv47gNODdUszaxTh8WDWDyMi4Kvye_Vp7hphoCBSIQAvD_BwE 


BELANGRIJKE UvA DATA (FGw):